دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

مقاله انگيسي با ترجمه فارسي هزینه یابی بر مبنای فعالیت

مقاله انگيسي با ترجمه فارسي هزینه یابی بر مبنای فعالیت

مقاله انگلیسی حسابداری همراه با ترجمه هزینه یابی هدف

بکارگیری روش هزینه‌ یابی بر مبنای فعالیت (ABC‏) برای محاسبه هزینه تمام شده در بیمارستان و خدمات درمانی

(مطالعه موردی بیمارستان شهید فقیهی شیراز)

هزینه یابی بر مبنای فعالیت

 

مقاله انگلیسی با فرمت pdf و ۸ صفحه می‌باشد.

ترجمه مقاله با فرمت pdf و ۱۲ صفحه می‌باشد.

 

به كارگيري روش هزينه‌يابي بر مبناي فعاليت (ABC) براي محاسبه هزينه تمام شده در بيمارستان و خدمات درماني

 

هزینه یابی بر مبنای فعالیتهزینه یابی بر مبنای فعالیت

چکیده

‏هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت(ABC‏) یکی از روش های جدید هزینه‌یابی است که در دهه‌ی ۱۹۹۰ پا به عرصه‌ی ظهور گذاشته است. این روش با تعیین کاربرد منابع قیمت تمام شده ‏را محاسبه می‌کند. روش ABC ‏برای محاسبه قیمت تمام شده ‏خدما‌ت درمانی در بیمارستان‌ها به کار ‏رفته است.

‏روش:‌ برای به کار گیری روش ABC ‏بیمارستان شهید فقیهی انتخاب شد. اول، بخش‌های بیمارستان به سه بخش اصلی تقسیم شد: اداری، تشخیصی، و بیمارستانی. دوم، مراکز فعالیت توسط روش تحلیل فعلیت تعریف شدند. سوم، هزینه های مراکز فعالیت اداری به بخش های محملیاتی و تشخیصی بر اساس میزان هزینه های آن ها اختصاص داده شد. در نهایت با توجه به کاربرد اهداف هزینه از خدمات مراکزفعالیت، هزینه تمام ‏شده خدمات پزشكي محاسبه شد.

‏نتایج: قیمت تمام شده با استفاده از روش ABC ‏در مقایسه با روش تعرفه بطور قابل توجهی فرق داشت. به علاوه، مبلغ بالای هزینه‌های غیر ‏مستقیم در بیمارستان نشان می‌دهد که ظرفیت منابع به درستی استفاده نمی‌شوند.

‏نتيجه‌گیری: هزینه تمام شده ‏خدمات درمانی با استفاده ‏روش تعرفه در مقایسه با روش ABC ‏به درستی محاسبه نمی شود. روش ABC ‏با ‏استفاده از مکانیسم‌های مناسب، قیمت تمام شده را محاسبه می‌کند در صورتی که در روش تعرفه این کار بر اساس قیمت ثابت صورت می‌گیرد. در مجموع، روش ABC ‏اطلاعات مفیدی درباره‌ی مقدار و ترکیب خدمات قیمت تمام شده ارایه می‌دهد.

‏كليد واژه‌ها : هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت، خدمات درمانی، قیمت تمام شده، ایران

برای مشاهده  مقاله به زبان انگلیسی روي لينك زير كليك كنيد…

download

لطفاً براي مشاهده متن ترجمه شده مقاله به كارگيري روش هزينه‌يابي بر مبناي فعاليت (ABC) براي محاسبه هزينه تمام شده در بيمارستان و خدمات درماني محصول را خريداري و دانلود نمائيد …

تشكر از خريدتان

 

توجه: هر دو مقاله فارسی و انگلیسی با فرمت PDF می‌باشد که در صورت درخواست مشتری و با هزینه مشتری به صورت تایپ شده در قال فایل word تحویل داده می‌شود.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
11_584364_2391.zip826k

پرفروش ترین محصولات