دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

ديدگاه نظريه‌هاي شخصيت

ديدگاه نظريه‌هاي شخصيت

دانلود تحقیق

ديدگاه نظريه‌هاي شخصيت ، راجع به متغيرهاي زير:

 

۱) اراده يا جبرگرايي

۲)  طبيعت يا تربيت

۳) گذشته يا حال

۴) خوشبيني در مقابل بدبيني(نوع نگاه به انسان)

۵) تغيير پذيري شخصيت (آيا شخصيت تغيير پيدا  مي‌كند يا خير؟)

 

ديدگاه نظريه‌هاي شخصيت

 فهرست مطالب

۱- اراده يا جبر گرايي

۲- طبيعت يا تربيت

۳- گذشته يا حال

۴- خوش بيني در مقابل بدبيني

۵- تغيير پذيري شخصيت

۶- منابع

 

۱) ديدگاه نظريه‌هاي شخصيت راجع به اراده آزاد يا جبرگرايي
این مساله که آیا انسان سرنوشت خود را به دست خود رقم می زند یا قربانی تقدیر و سرنوشت است، همواره از جمله مسائل بحث انگیز از گذشته تا حال بوده است. گروهی بر این اعتقادند که آدمی در رفتار و اندیشه خود محکوم گذشته و رویدادهای خارج از خویش است؛ در حالی که مخالفان، چنین موضعی انسان را موجودی آزاد می دانند که با انتخاب های آزادانه مسیر زندگی و جهت رفتارش را تعیین می کند.
جبر و اختيار مسألة بسيار سرنوشت ساز است که انسان اگر قايل به اختيار باشد يک نوع تصميم مي‌گيرد و عمل مي‌کند و اگر گرايش به سوي جبر پيدا کند به سوي سرنوشت ديگري به پيش خواهد رفت.

۱٫۱٫ مکتب روانکاوي
اولين مکتب روانشناسي که از آن بوي جبر به مشام مي‌رسد، مکتب روانکاوي يا مکتب روان تحليل گري است. بنيان گزار اين مکتب زيگموند فرويد(۱۹۳۹ – ۱۸۵۶) است وي مسألة هشيار، نيمه هشيار و ناهشيار را مطرح کرد، که به نظر وي بسياري از کارهاي ما در ناخودآگاه ما پنهان است و انسان را وادار به انجام مي‌سازد اگرچه خود انسان متوجه نباشد. از اين روي مکتب روانکاوي انسان را مجبور مي‌داند تا به آنچه تن دهد که در ضمير ناهشيار او مخفي گشته است. يا آنچه که به عقدة رانده شده در اين ضمير ياد مي‌شود، بر انسان تسلط دارد. تقريبا هر چيزي که انجام مي‌دهيم، فکر مي‌کنيم و خواب مي‌بينيم، توسط غرايز زندگي و مرگ، نيروهاي دست نيافتني و ناديدني درون مان، از پيش تعيين شده‌اند. شخصيت بزرگسال ما توسط تعامل‌هايي که قبل از پنج سالگي ما صورت گرفته‌اند تعيين مي‌شود، يعني در زماني که کنترل کمي داشته‌ايم. اين تجربه‌ها براي هميشه ما را در چنگال خود نگه مي‌دارند.

 

نوع فایل: word

تعداد صفحات: ۳۹

 

برای مشاهده متن کامل تحقیق ديدگاه نظريه‌هاي شخصيت محصول را خریداری و دانلود نمایئد..

تشکر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
34-3ali3_600746_4105.zip492.5k

اعتياد دانش‌آموزان

اعتياد دانش‌آموزان دانلود تحقيق اعتياد دانش‌آموزان     مقدمه: بيان مسأله: تعريف اعتياد: اعتياد چيست؟ تعريف مواد مخدر: اهداف تحقيق: چگونه دانش آموزان را با اعتیاد آشنا کنیم؟ علل و زمينه هاي اعتياد: ارائه راهكار: منابع:   اعتیاد مقدمه اعتياد به مواد مخدر، به عنوان نابساماني اجتماعي، پديده اي است كه بدان ‹‹ بلاي هستي سوز›› نام نهاده اند؛ زيرا ويرانگري هاي حاصل از آن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات