دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

مقابله با اثرات بمب‌هاي الكترومغناطيسي

مقابله با اثرات بمب‌هاي الكترومغناطيسي

دانلود تحقیق

مقابله با اثرات بمب‌هاي الكترومغناطيسي

 

فهرست

چكيده

مقدمه

تاريخچه

فناوری  بمب الكترومغناطيسي

لزوم بررسي بمب‌هاب الكترومغناطيسي

بمب الكترومغناطيسي چيست و چگونه عمل مي‌كند؟

تاثيرات پالس‌هاي الكترومغناطيسي

اثرات امواج بر بدن انسان

اهميت بمب الكترومغناطيسي از لحاظ نظامي

آيا تا به حال از اين سلاح استفاده شده است؟

دفاع در مقابل بمب‌هاي الكترومغناطيسي

اطلاعاتي راجع به لباس‌هاي مردانه براي مقابله با امواج الكترومغناطيسي

نتيجه‌گيري

 

 

مقابله با اثرات بمب‌هاي الكترومغناطيسي
مقابله با اثرات بمب‌هاي الكترومغناطيسي

چكيده:
بمب‌هایی هستند که برای تخریب هدف خود، از یک پالس شدید الکترومغناطیس بهره می‌گیرند. این پالس الکترومغناطیس، تمام سامانه‌های الکتریکی و الکترونیکی در شعاع تخریب را از کار می اندازد. از آنجاییکه بدن انسان و موجودات زنده در مقابل امواج الکترومغناطیس مقاوم است، انفجاراین نوع بمب تلفات جانی به همراه ندارد، اما اثرات مخرب آن بر روی سامانه‌های اطلاعاتی، عملا جامعه هدف را به پیش از عصر اطلاعات باز می‌گرداند! تا کنون هیچ روشی که کاملا جلوگیرنده ی این پالس ویرانگر باشد یافت نشده است. دو راه پیشنهادی برای مقابله با این پالس نیز هر کدام مشکلاتی به همراه دارند. یکی از راه های پیشنهادی استفاده از قفس فارادی است. چگونگی عملکرد این وسیله شبیه برق گیر هایی است که بر روی ساختمان های بلند نصب می شود. پس از انفجار یک بمب الکترومغناطیس این وسیله پالس الکترو مغناطیس تولید شده را جذب می کند و به زمین منتقل می کند اما مشکل اینجاست که به قدری قدرت این پالس زیاد است که پس از مدت کوتاهی دستگاه از جریان اشباع شده و شروع به پس زدن جریان می کند و تمام وسایل مجاورش را نابود می سازد. راهکار دیگر عایق ساختن تمام مدارهای الکتریکی به وسیله ی پوششی است که مانع از نفوذ پالس الکترومغناطیس می شود اما از آنجا که هر وسیله الکتریکی حداقل یک ورودی دارد ممکن است که پالس الکترومغناطیس از این ورودی وارد مدار شود و آنرا نابود سازد. مگر آنکه تمام مدارهای شهر مورد حمله قرار گرفته شده دارای عایق باشد. منظور ازتمام مدارها همه ی مسیر های انتقال برق، تلفن و تمام مدارهای وسایل الکتریکی است که عملا کاری غیرممکن است. اگر تنها یک ورودی عایق نشده باشد باعث می شود که تمام وسایل الکتریکی شهر نابود گردد.

ابتدای قرن 21 ایالات متحده آمریکا در حمله به عراق،  از پالس های الکترومغناطیسی استفاده نمود،  و با از کار انداختن ستادها و ارتباطات کلی و محلی و موضوعی کشور عراق،  زمینه پیروزی را فراهم آورد. در این مقاله چگونگی فن آوری ساخت و کارکرد، و نیز راه کار های دفاع غیر عامل و عمومی مقابل بمب الكترومغناطيسي توضیح داده شده است.

 

نوع فایل: word

تعداد صفحات: 30

 

لطفاً برای مشاهده متن کامل تحقیق مقابله با اثرات بمب‌های الکترومغناطیسی محصول را خریداری و دانلود نمائید

تشکر از خریدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
57_603267_8768.zip699.2k

كاربرد GPS در ادوات و تجهيزات نظامي

كاربرد GPS در ادوات و تجهيزات نظامي دانلود تحقیق كاربرد  GPS  در ادوات و تجهيزات نظامي   فهرست  چكيده: مقدمه: ابداع و تعريف GPS : اجزاء تشکيل دهنده سيستم GPS محدوديت هاى استفاده از GPS مزاياي GPS: كاربردهاي عمومي و خصوصی GPS انواع گیرنده های GPS کاربرد نظامی (GPS): عملکرد فنی GPS آشنايي با موشك كروز توماهاك BGM-109 Tomahawk Cruise Missile موشک شهاب سامانه های بومی هدی و موقعیت یاب محلی (LPS) نتيجه‌گيري: پيش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

عمليات رواني

عمليات رواني دانلود تحقيق عمليات رواني     مقدمه جنگی به قدمت تاریخ بشر سایکو استراتژی؛ راهبرد روانی آمریکا مشخصه های جنگ روانی جدید امپریالیسم رسانه ای، بازوی آمریکا در جنگ روانی اهداف اصلی عمليات رواني بیانات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع عملیات روانی نتيجه‌گيري   عمليات رواني مقدمه: جنگ نرم پازلي بزرگ است و ما فقط ريزتصويرهايي از اين پازل را شناسايي كرده‌ايم و مي‌توانيم تنها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات