دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

ورزش پرتاب دیسک

ورزش پرتاب دیسک

دانلود تحقیق

ورزش پرتاب دیسک

 

فهرست

مقدمه

مشخصات دیسک

ناحیه پرتاب دیسک

ناحیه فرود پرتاب دیسک

عوامل موثر در پرتاب دیسک

دیسک چگونه پرتاب می‌شود

احسان حدادی رکورد دار پرتاب دیسک ایران و آسیا

رتبه چهارم ايران در پرتاب ديسك جهان

مصاحبه با دارنده مدال طلا پرتاب دیسک کشور

 

پرتاب ديسك
پرتاب ديسك

    مقدمه

پرتاب دیسک به انگلیسی:( Discus throw)‏ یکی از رشته‌های پرتابی دو و میدانی است که در آن پرتاب‌کنندگان می‌بایست وسیله‌ای به نام دیسک را به بیشترین مسافت نسبت به رقبای خود پرتاب کنند. این ورزش سابقه‌ای حدوداً پنج هزار ساله دارد.

پیشینه پرتاب دیسک به سال 708 قبل از میلاد می‌رسد. در آن زمان مجسمه‌سازی به نام بیرون مجسمه‌ای ساخت که در حال پرتاب دیسک بود، این مجسمه مشهورترین اثر بیرون شد. همچنین هومر نیز در اثر خود ایلیاد به پرتاب دیسک اشاره کرده است. پرتاب دیسک یکی از مواد پنجگانه در ورزش دوومیدانی یونان بود. در آن زمان دیسک‌ها از آهن و برنز ساخته شده بودند و سنگین‌تر از دیسک‌ها امروزی بودند. امروزه، زنان و مردان همگی در مسابقه‌ها المپیک پرتاب دیسک شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رشته‌های پرتابی از تخصصی‌ترین مواد دوومیدانی هستند که ورزشکار علاوه بر آمادگی زیاد جسمانی و روانی نیاز به اطلاعات زیادی از علم سینماتیک (حرکت‌شناسی) و مکانیک داشته باشد.

 

مشخصات دیسک

بدنه دیسک باید جامد یا توخالی باشد و از جنس چوب یا ماده مناسب دیگری با لبه‌ای از فلز و به‌شکل دایرهٔ کامل ساخته شود. لبهٔ دیسک باید کاملاً گرد و شعاع آن ۶ میلی‌متر باشد. ضخامت دیسک در قسمت وسط بیشتر است و باید در حدود ۴۴ تا ۴۶ میلی‌متر باشد. وزن دیسک برای مردان ۲ کیلوگرم و قطر آن حداکثر ۲۲۱ و حداقل ۲۱۹ میلی‌متر و برای زنان ۱ کیلوگرم و قطر آن حداکثر ۱۸۲ و حداقل ۱۸۰ میلی‌متر است. دیسک‌ها باید طوری ساخته شوند که همواره دارای حالت تعادل باشند و دوطرف آنها متقارن باشد.

نوع فایل: word قابل ویرایش

تعداد صفحات: 14

لطفاً برای مشاهده متن کامل تحقیق ورزش پرتاب ديسك محصول را خریداری و دانلود نمائید

با تشکر از خریدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
59_603284_9223.zip61.3k

پرفروش ترین محصولات