دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

مقایسه صورتهای مالی دو شرکت

مقایسه صورتهای مالی دو شرکت

دانلود تحقيق

مقایسه صورتهای مالی دو شرکت

 

تجزيه و تحليل صورت‌هاي مالي

انواع تجزيه و تحليل صورتهاي مالي

الف) تجزيه و تحليل افقي

ب) تجزيه و تحليل عمودي

نحوه ارائه صورتهای مالی

صورت سود و زيان جامع

صورت جريان وجه نقد

يادداشتهاي‌ توضيحي:

اقلام اصلي صورتهاي مالي

نتایج و جمع بندی

 

 

مقایسه صورتهای مالی دو شرکت
مقایسه صورتهای مالی دو شرکت

 

تحقيق مقایسه صورتهای مالی دو شرکت

تجزيه و تحليل صورت‌هاي مالي

یکی از شیوه‌های اصلی تحلیل‌گران مالی در ارزیابی شرکتها، استفاده از صورتهای مالی آنهاست. تحلیل‌گران صورتهای مالی یک شرکت را می‌گیرند و با اقدامات مقایسه اقدام به تجزیه و تحلیل آنها می‌کنند. در تجزیه و تحلیل شرکتها سعی می‌شود وضعت سود آوری، ریسک مالی، وضعیت تولید و فروش ، وضعیت بدهی و حاشیه سود شرکت به طور کامل بررسی گردد. ذینفعان شرکت اعم از سهامداران، بستانکاران و افراد طرف معامله با شرکت می¬توانند با استفاده از تجزیه و تحلیل‌های انجام شده بر روی صورتهای مالی یک شرکت خود را در وضعیت مناسبی با آن قرار دهند. اگر ریسک مالی شرکت بالا باشد سهامداران ممکن است اقدام به فروش سهام خود کنند و یا بستانکاران سعی می‌کنند اعتبار کمتری به شرکت بدهند و یا در مقابل وضعیت بستانکاری خود بازدهی بیشتری را طلب کنند.

 

انواع تجزيه و تحليل صورتهاي مالي

 تجزيه و تحليل صورتهاي مالي به دو گروه تجزيه و تحليل افقي و تجزيه و تحليل عمودي تقسيم مي‌شود.

الف) تجزيه و تحليل افقي:

اين نوع تجزيه و تحليل، اطلاعات صورتهاي مالي را براي چند دوره مالي بر مبناي اطلاعات سال پايه بيان مي‌كند و موفقيت در هر دوره مالي با مقايسه اطلاعات سنوات قبل بررسي مي‌شود و خود به دو دسته صورتهاي مالي مقايسه‌اي و بررسي روند تقسيم مي‌شود .

1)    صورتهاي مالي مقايسه‌اي:

به تجزيه و تحليل صورتهاي مالي در دو دوره متوالي اطلاق مي‌شود، تحليل‌كنندگان مالي تغيير مطلق ارقام صورتهاي مالي و همچنين درصد تغيير از يك سال به سال ديگر را محاسبه مي‌كنند، بدين ترتيب اطلاعات جامع‌تري از صورتهاي مالي استخراج مي‌شود.

2)    بررسي روند:

 در ايــن بررسي روند اقلام مهم مندرج در صورتهاي مالي با مبناي قرار‌‌دادن سال پايه بررسي مي‌شود به همين دليل واحدهاي تجاري در اغلب موارد ارقام مقايسه‌اي براي دوره‌هاي متوالي 5 تا 10 ساله را ارايه مي‌كنند تا مقايسه‌هاي بيشتري انجام پذيرد. اين تجزيه و تحليل اهميت بيشتري از تحليل صورتهاي مالي مقايسه‌اي در دو دوره متوالي دارد، زيرا دوره‌ها بيشتر روند ارقام را بهتر منعكس مي‌كند، تغيير از يك دوره مالي به دوره مالي بعد ممكن است الزاماً بخشي از يك روند كلي محسوب نشود زيرا ممكن است اين تغيير در شرايط غير عادي اقتصادي با وقوع چند رويداد غير مكرر ايجاد شده باشد، مثلاً افزايش قابل ملاحظه در سود هر سهم سال جاري ممكن است ناشي از فروش اوراق بهاداري باشد كه چند سال قبل خريداري شده است، كه در سالهاي آتي تكرار نگردد لذا مقايسه سود خالص در يك دوره 5 ساله ممكن است اين حقيقت را كه افزايش سود در سال جاري در روال عادي عمليات نبوده است آشكار نمايد .

 

نوع فايل:‌word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: 34

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق مقایسه صورتهای مالی دو شرکت محصول را خريداري و دانلود نمائيد...

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
67_603650_9524.zip182.8k

مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت رفتار سازمانی دانلود تحقيق مدیریت رفتار سازمانی     مقدمه: تاریخچه: موقعیت فعلی رفتار سازمانی: روشهای مختلف مطالعه سازمان: نمونه‌هایی از روش‌های کمی: نقش‌های مدیریتی: مدل‌های تصمیم گیری عقلایی: نظریه‌های تصمیم گیری نوع نگاه به رفتار سازمانی عناصر رفتار سازمانی فرهنگ مدل‌های رفتار سازمانی مدل استبدادی مدل مراقبتی مدل حمایتی مدل مشارکتی سیستم‌های اجتماعی فرهنگ و فردگرا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات