دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

جایگاه تقدیر و قسمت در ازدواج از دیدگاه اسلام

جایگاه تقدیر و قسمت در ازدواج از دیدگاه اسلام

دانلود تحقيق

جایگاه تقدیر و قسمت در ازدواج از دیدگاه اسلام

 

مقدمه

قسمت در ازدواج

اراده و خواست الهی

منابع

 

 

مقدمه:

ازدواج هم به خود شخص ربط دارد و هم به خداوند متعال، بدين صورت که:

خداوند متعال هر انساني را آزاد و مختار کرده تا براي مسير زندگي خويش تصميم بگيرد، حال که او آزادانه تصميم گرفته چنانچه خداوند متعال نيز آنرا اراده بفرمايند، پس آن رويداد را تقدير مي کند، مگر آنکه حکمت خداوندي بگونه اي باشد که خلاف آن تصميم تقدير شود.

مثلا کسي تصميم مي گيرد تا با فلان شخص مورد علاقه اش ازدواج نمايد، حال او آزادانه تصميم گرفته و خداوند متعال نيز چنانچه اراده فرمايد، آن ازدواج رخ خواهد داد، و بايد متوجه باشيم که سنت الهي بر اينست که انسان در تعيين راه و مسير خود مختار باشد و لذا خداوند نيز بر طبق تصميمات او سرنوشتش را تقدير مي کند مگر آنکه حکمت الهي در پاره اي از موارد به گونه اي باشد که بر خلاف مراد انسان باشد.

اما بايد متوجه يک نکته ي ديگر بود و آن اينکه: اين تنها خداوند است که از آينده خبر دارد، ولي ما از آينده خبر نداريم، بنابراين ممکن است در تصميم گيريهاي خود خطا کنيم، زيرا ممکن است آن تصميمي که مي گيريم براي آينده زيان آور و مايه ي ندامت باشد ولي چون از آينده خبر نداريم ممکن است در لحظه ي تصميم گيري انتظار موفقيت داشته باشيم!

حال يک مسلمان موحد و معتقد با درنظر گرفتن اين مسئله که تنها خداوند است که از آينده ي انسانها و تصميماتشان مطلع است، لذا سعي مي کند تا در موقع تصميم گيري و انتخاب مسير خود از خداوند متعال که عالم به گذشته و حال و آينده ي مخلوقاتش است استمداد و استعانت بجويد، يعني با دعا کردن و درخواست از خداوند متعال از او مي خواهد تا هرآنچه که به صلاح و منفعت دنيا و آخرتش است را در قلب و درون او الهام کند و وي را به آن سمت رهنمود کند، چرا که دعا کردن بسيار موثر است و مي تواند مسير شر را به خير تبديل کند.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: 11

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق جایگاه تقدیر و قسمت در ازدواج از دیدگاه اسلام محصول را خريداري و دانلود نمائيد

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
97_605062_7077.zip22.2k

توكل

توكل دانلود تحقيق توكل   توکل معنای توکل منشاء توکل عدم توکل نتیجه ضعف ایمان یقین و ایمان مقدمه توکل مستند مطلب توکل جزء فضائل اخلاقی رابطه ایمان و توکل آیات مربوط به ارتباط ایمان و توکل صفات مؤمنان واقعی علت توکل صفات موجود مورد اتکال علیم عالم به غیب ربوبیت الله بودن دلیل اصلی بر توکل چگونه توکل بر خدا کنیم؟   توكل توکل توکل یکی از فظائل اخلاقی هست بلکه سرچشمه و نردبان فضائل اخلاقی به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

پاورپوينت زندگينامه امام‌ رضا

پاورپوينت زندگينامه امام‌ رضا دانلود پاورپوينت پاورپوينت زندگينامه امام‌ رضا (ع)   مقام معنوي حضرت معرفي معصوم (ع) از زبان ائمه ديگر معرفي آثار حضرت مقدمه: شناسنامه معصوم (ع) معرفي اجمالي حضرت اسما و القاب حضرت كنيه امام نگين انگشتري امام نماز اول وقت و اهميت آن ميهمان نوازي آراستگي شخصيت و مقام علمي حضرت فعاليتهاي علمي، فرهنگي، سياسي، اقتصادي و ... مقام معنوي حضرت   مقدمه: امام رضا (ع) به عنوان الگوي كاملي براي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

امامت در قرآن

امامت در قرآن دانلود تحقیق امامت در قرآن     مقدمه ویژگی های امام و امامت در قرآن ثقلین دو گوهر گرانبها امامت در قرآن اهلبیت(علیهم السلام) در قرآن اهل بیت(ع) مفسران قرآن كریم قرآن و عترت دو محور وحدت و حركت اطاعت از امام در قرآن آیه تطهیر آیه اكمال دین و حدیث غدیر آیه مباهله امامت در قرآن و سنت علی‎بن ابی‎طالب (ع) معرّف قرآن حكیم پیروی از قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) جایگاه علی در قرآن در راب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات