دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

پاورپوينت آداب و رسوم چهارشنبه سوري

پاورپوينت آداب و رسوم چهارشنبه سوري

دانلود پاورپوينت

پاورپوينت آداب و رسوم چهارشنبه سوري

 

آتش افروختن

آجیل

قاشق زني

فال گرفتن

چهارشنبه سوري در زنجان

 

پاورپوينت آداب و رسوم چهارشنبه سوري
پاورپوينت آداب و رسوم چهارشنبه سوري

آتش افروختن : زیباترین و شاید قدیمترین آداب چهارشنبه سوری آتش افروختن و جستن از آن و شادی کردن در کنارآتش است.

تقریباً در تمام ایران شب چهارشنبه سوری توده هایی از بوته خودروی بیابانی فراهم می آورند و نزدیک یکدیگر قرارمیدهند زن و مرد و پیر و جوان در صحن خانه یا در میدانهای عمومی و بر سر چهارسوها و چهارراههای شهر و ده از روی این اخگرهای افروخته یکی پس از دیگری جستن میکنند و در هر جستنی میگویند: «زردی من از تو سرخی تو از من » یعنی زردی بیماری و ناتوانی را از من بستان و سرخی و شادابی و تندرستی را که در خود داری بمن ببخش »

آداب و رسوم چهارشنبه سوري
آداب و رسوم چهارشنبه سوري

 

 آجیل :

در شب چهارشنبه سوری آجیل خوردن از رسوم و آداب مخصوص است و مخصوصاً بایستی آجیل شور و شیرین باشد... در میان زنان ایران درشب چهارشنبه سوری و حتی مواقع دیگری که کسی را مشکلی در پیش باشد و استجابت مرادی را بخواهد آجیل مخصوصی با آداب و حضور قلب خاصی معمول است که نذر میکنند وداستان شیرینی برای ابتکار آن میگویند...

 

قاشق زني :

زنان و دختران آرزومند و حاجت‌دار، قاشقي با كاسه‌اي مسين برمي‌دارند و شب‌هنگام در كوچه و گذر راه مي‌افتند و در برابر هفت خانه مي‌ايستند و بي‌آن كه حرفي بزنند، پي‌درپي قاشق را بر كاسه مي‌‌زنند. صاحبخانه كه مي‌داند قاشق‌زنان نذر و حاجتي دارند، شيريني يا آجيل، برنج يا بنشن يا مبلغي پول در كاسه‌هاي آنان مي‌گذارد.

 اگر قاشق‌زنان در قاشق‌زني چيزي به دست نياورند، از برآمدن آرزو و حاجت خود نااميد خواهند شد. گاه مردان، بويژه جوانان چادري بر سر مي‌اندازند و براي خوشمزگي و تمسخر به قاشق‌زني در خانه‌هاي دوست و آشنا و نامزدان خود مي‌روند.

 

فال گرفتن :

یکی از شیرین ترین آداب چهارشنبه سوری که بیشتر جنبه بازی و تفریح گوارایی دارد فال گرفتن با بولونی است.

 

چهارشنبه سوري در زنجان :

آتش افروختن ، فالگوش و کوزه شکستن معمول است و در کوزه شکستن اختصاصی که مردم زنجان دارند این است که پولی با آب در کوزه میاندازند و از بام زیر می افکنند.

 

نوع فايل: پاورپوينت (قابل ويرايش)
تعداد اسلايد: 12

 

لطفاً براي مشاهده پاورپوينت آداب و رسوم چهارشنبه سوري محصول را خريداري و دانلود نمائيد….

تشكر از خريدتان …


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
103_605250_7103.zip2.9 MB

چهارشنبه سوری خطرات آداب نکات ایمنی

چهارشنبه سوری خطرات آداب نکات ایمنی دانلود تحقیق چهارشنبه سوری خطرات آداب و نکات ایمنی   تاریخچه چهارشنبه سوری آداب و رسوم رایج چهارشنبه سوری در قرون گذشته کوزه شکستن آجیل فالگوش گره گشایی دفع چشم زخم و بخت گشایی قلیا سودن آش بیمار فال گرفتن با بولونی آسیب شناسی چهارشنبه سوری سوختگی آسیب های چشم ضایعات پوستی و ریوی صداهای مرگبار     حوادث چهارشنبه سوری تاریخچه چهارشنبه سوری: يکي از سنت هاي باستاني ايرانيان برگزاري ج ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات