دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

حبیب ساهر

حبیب ساهر

دانلود تحقيق

حبیب ساهر

 

زندگینامه

بررسی آثار استاد در دانشگاه‌ها:

آثار و كتابنامه

الف) آثار فارسي (چاپ شده)

ب) ‎آثار تركي

ج) ترجمه از آثار ايشان به فارسي (چاپ شده)

د) آثار چاپ نشده (فارسي)

هـ) آثار چاپ نشده (تركي)

برگی از خاطرات دکتر صدیق درباره حبیب ساهر

گزیده‌ای از آثار استاد:

از خاطرات حبیب ساهر

منابع

 

حبیب ساهر
حبیب ساهر

زندگینامه:

مرحوم استاد مير حبيب ساهر، شاعر، اديب و محقق ايراني كه گنجينه گرانبهايي را در حوزه ادبيات فارسي و تركي آذربايجاني به يادگار گذاشته است، در اردیبهشت ماه ۱۲۸۲ هجری شمسی در ترک (tark)میانه به دنیاآمد و کودکی خردسال بود که همراه با پدر و مادرش به تبریز آمد. پدرش در آشوب‌های داخلی شهر تبریز در روزهای پیروزی انقلاب مشروطیت، ناپدید شد و حبیب، ازهمان کودکی طعم یتیمی را چشید.

 حبيب، درس و مكتب را در محلي به نام «سردابا اوستو» با قرآن آغاز كرد. سپس كتابهاي قديمي مكتبخانه ها را ابتدا در مدرسه معتمده و سپس در محمديه، يكي از پس از ديگري تمام كرد. بعد به مدرسه دولتي رفت و دوران دبیرستان را با محمدحسین شهریار هم‌مدرسه شد و به گمان بسیاری، منظور شهریار از: «شهریارا بی حبیب خود نمی‌کردی سفر»، ساهر بوده‌است.بعد از دوران دبیرستان و مراودت ادبی با شهریار، به کردستان رفت و در کار حساب و کتاب خوانین کرد به فعالیت پرداخت و اول بار در شهرها و روستاهاي كردستان به تدريس پرداخت. در سال 1306 هـ ش . رخت سفر بر بست و به استانبول رفت. او كه زبان فرانسه را قبلا در مدرسه كاتوليك هاي تبريز خوب ياد گرفته بود، براي ادامه تحصيل مشكلي نداشت. و از دانشگاه این شهر در ۲۲ سالگی لیسانس جغرافیا گرفت و به ايران برگشت و شغل معلمي را اين بار به صورت رسمي پي گرفت و در شهرهاي مختلف از جمله: قزوين، زنجان، اردبيل و تهران به تدريس پرداخت.حبيب، با آن كه معلم جغرافيا بود، اما به گفته سادات اشكوري – يكي از شاگردان كلاس او – قسمت هاي پاياني ساعات درس او به ادبيات ختم مي شد، آن هم شعر و بالاخص شعر تركي. استاد ساهر، تا پايان عمر قلم زد و شعر گفت و كتابهايي پديد آورد كه تعداد آنها كم نيستند و ما نيز كتابنامه اي از او را در پي خواهيم آورد. زبان شعري ساهر، تركي ادبي است و لغات در آن اندك؛ اما تاثير لهجه تركي استانبولي نيز كم و بيش در آن مشهود است.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات:14

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق حبيب ساهر محصول را خريداري و دانلود نمائيد….

تشكر از خريدتان …


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
104_605440_6094.zip1.8 MB

نیما یوشیج

نیما یوشیج دانلود تحقیق نیما یوشیج  زندگی تغییر نام آغاز شاعری آثار نیما زندگی شخصی جنبه آزاد اندیشی در آثارنیما یوشیج نمونه اشعار: درگذشت:  آثار تحقیقی، نامه‌ها و یادداشت‌ها - دونامه آثار درباره نیما منابع:   نیما یوشیج علی اسفندیاری یا علی نوری مشهور به نیما یوشیج (زاده ۲۱ آبان ۱۲۷۴ خورشيدی در دهکده یوش استان مازندران - درگذشت ۱۳ دی ۱۳۳۸ خورشیدی در شمیران شهر تهران)[1] شاعر معاصر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات