دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

حرکت نوسانی

حرکت نوسانی

دانلود تحقيق

تحقيق حرکت نوسانی

(Oscillatory Motion)

 

فهرست مطالب

 ۱- مقدمه

۲- نوسان

۳- انواع آونگ

۴- حركت آونگ ساده

۵- مشخصات حركت آونگ ساده

۶- ساختمان آونگ مركب

۷- حركت دوره‌اي

۸- نوسانات آزاد

۹- نوسانگر

۱۰- نوسانات آونگ

۱۱- آزمايش ساده با آونگ

۱۲- بررسي حركت نوساني ساده به كمك دايره مرجع

۱۳- منابع

حرکت نوسانی

حرکت نوسانی

حرکت نوسانی

مقدمه

در بیان حرکتهای مکانیکی بسیار متنوعی که در طبیعت روی می‌دهند، اغلب با ‏حرکتهای تکراری مواجه می‌شویم. هر چرخش یک حرکت تکراری است. هر نقطه از ‏جسم در حال چرخش یکنواخت ، طی هر چرخشی ، از موضع چرخشی قبلی با حفظ ‏ترکیب و بدون تغییر سرعت می‌گذرد.

اگر به شاخه‌ها و ساقه‌های درختانی که بر اثر باد تکان می‌خوردند، کشتیهای در حال ‏حرکت بر امواج دریا ، آونگ ساعت در حال تاب خوردن ، حرکت دو طرفه‌ پیستونها و ‏میله‌های اتصال به ماشین بخار با موتور دیزل ، ضربه‌های بالا و پایین سوزن چرخ خیاطی ‏، جزر و مدهای متناوب ، حرکت بازوها و پا در حین راه رفتن یا دویدن و ضربان قلب نگاه ‏کنیم، همه این حرکتها از یک کیفیت برخوردارند.

حرکت تناوبی و نوسانی یکی از مهمترین انواع حرکت می‌باشد. اهمیت این حرکت به دلیل کاربرد آن در مطالعه ساختار اتمها می‌باشد. آونگ ساده ، یک مثال ساده است که برای توصیف حرکتها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زندگی روزمره نمونه‌های زیادی از نوع آونگ ساده وجود دارد. به عنوان مثال ، می‌توان به ساعتهای شماته‌دار قدیمی اشاره کرد که معمولا در بعضی از خانه‌های قدیمی ، هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 آونگ عبارت است از جسم آويخته‌اي كه طول محور افقي گذرنده از نقطه‌اي از جسم (به جز مركز جرم) آزادانه مي‌چرخد. شايد اولين كسي كه متوجه حركت آونگ گونه شده است گاليله در سال ۱۵۸۱ باشد. كريستيال هويگنس در سال ۱۶۵۶ ساعت آونگي را اختراع كرد. (آيزاك نيوتن نيز بر روي مطالعات هويگنس و مقالات او كار كرده است.) «آونگ ساده» آونگي است كه از گلوله سنگين به نام وزنه، كه از نخ نازكي با جرم ناچيز آويزان است «در آونگ فيزيكي» (يا آونگ مركب) هر گونه توزيع جرم قابل قبول است. «آونگ دوطرفه» آونگي با دو وزنه است كه داراي دو محور دوران مي‌باشد و معمولاً براي اندازه‌گيري شدت جاذبه از آن استفاده مي‌شود. (اولين بار حدود سال ۱۸۱۸ توسط كاپيتان هنري كارتر) بنجامين رانيز انگليسي مؤلف كتاب اصول توپ‌خانه (۱۷۴۲) براي اولين بار «آونگ بالستيك» را ابداع كرد. این آونگ قطعه‌اي آويخته از جنس چوب است يا جسم ديگر است كه مي‌توان گلوله يا هر پرتابه‌اي را به آن شليك كرد. از این آونگ براي تعيين سرعت گلوله‌ها استفاده مي‌شده است. «آونگ فوكو» يكي از جالب‌ترين و گيراترين دلايل این واقعيت است كه ما در چارچوب مرجع چرخان و ؟؟؟ به سر مي‌بريم. ژان فوكو (مخترع ژيروسكوپ) این آونگ را در سال ۱۸۵۱ به عنوان يكي از نشانه‌هاي چرخش زمين ابداع نمود.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات:۲۱

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق حركت نوساني محصول را خريداري و دانلود نمائيد….

تشكر از خريدتان …


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
105_605470_8306.zip631.1k

ترانسفورماتور

ترانسفورماتور دانلود تحقيق ترانسفورماتور     مقدمه ● ساختمان ترانسفورماتور تک فاز ● هسته‌ ترانسفورماتور ● سيم پيچ‌ ترانسفور ماتور ● قرقره‌ ترانسفور ماتور • روغن ترانسفور ماتور ● انواع ترانسفورماتورهاي تک فاز ● ترانسفورماتورهاي کاهنده: ● ترانسفورماتورهاي افزاینده ● ترانسفورماتورهاي يک به يک ● ترانسفورماتوربا چند ورودي و چند خروجي ● اتوترانسفورماتور ● تكنولوژي ساخت     &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات