دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

معرفي رشته دارو سازی

معرفي رشته دارو سازی

دانلود تحقيق

تحقيق معرفي رشته دارو سازی

 

مقدمه

تاریخچه داروسازی در ایران

داروسازی بالینی یا فارماکوتراپی

علوم مرتبط داروسازی

داروسازی صنعتی (چگونگی تهیه داروها)

داروسازی بالینی

راههای تجویز دارو

آينده شغلي ، بازار كار ، درآمد

توانايي هاي جسمي ، علمي ، رواني و … مورد نياز و قابل توصيه

وضعيت ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر

 

معرفي رشته دارو سازیمعرفي رشته دارو سازی

مقدمه:

در علم پزشکی برای مداوای یک بیمار، روش‌های متعددی از جمله دارو درمانی، جراحی و روان درمانی وجود دارد. که در این میان دارو درمانی به عنوان متداول‌ترین شیوه در تمام دنیا شایع است و رشته داروسازی، رشته‌ای است که در همین زمینه با بیماران و مردم مرتبط می‌گردد. همچنین یک داروساز در صورت ناموفق بودن رژیم دارو درمانی باید علل عدم موفقیت را بررسی کند. از همین رو می‌توان گفت رشته داروسازی بخشی از علوم پزشکی است که در رابطه با تولید و ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده و میزان تأثیر دارو در سلامت جامعه و کم کردن بحران‌های بیماری‌زا نقش ایفا می‌کند. به عبارت دیگر رشته داروسازی به شناخت ماده مؤثر، فرموله کردن این ماده (تبدیل ماده مؤثر به فرمی که قابل مصرف برای بیمار باشد مثل قرص، کپسول، شربت یا استفاده از روش‌های تزریقی‌) و بررسی اثرات دارو بر بدن بیمار می‌پردازد. شاید جالب باشد که بدانید حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد علت ناموفق شیوه مداوای یک بیمار، به دارو مربوط می‌شود؛ یعنی کیفیت دارو، انتخاب نوع‌دارو و نحوه استفاده از دارو (این که بیمار دارو را با چه مواد غذایی یا داروهای دیگر استفاده کرده‌است) می‌تواند اثر دارو را تضعیف کند. و این وظیفه یک داروساز است که علت را تشخیص دهد و در این زمینه پزشک معالج را راهنمایی کند.

 

تاریخچه داروسازی در ایران

در سال ۱۳۳۵ رشته داروسازی از دانشکده پزشکی، داروسازی دندانپزشکی، داروسازی و دندانپزشکی جدا شد و به صورت رشته ای مستقل در رئیس این دانشکده دکتر مهدی نامدار بود.
از سال ۱۳۴۲ به بعد نظام آموزش داروسازی که از نظام فرانسوی اقتباس شده بود به نظام آمریکایی تبدیل شد و از سال تحصیلی ۱۳۴۳-۱۳۴۲ دروس این رشته به صورت واحدهای درسی ارائه گردیدند.
از سال ۱۳۵۰ به بعد دوره تحصیلی در دانشکده‌های داروسازی به صورت ۶ سال پیوسته تصویب شد که به فارغ التحصیلان پس از گذراندن پایان نامه تحقیقاتی درجه دکترای داروسازی داده میشود.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات:۱۶

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق معرفي رشته دارو سازی محصول را خريداري و دانلود نمائيد….

تشكر از خريدتان …


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
107_605536_8172.zip2.2 MB

بیماری‌های مشترك انسان و حیوان

بیماری‌های مشترك انسان و حیوان دانلود تحقيق بیماری های مشترك بین انسان و حیوان    بیماری های مشترك بین انسان و حیوان  آیا بیماری های مشترك بین انسان و حیوان قابل پیشگیری اند؟ توكسوپلاسما علائم بیماری تب مالت چیست؟  هاری تب كریمه كنگو مالاریا سل‌ و بروسلوز طاعون‌ و انواع‌ بیماری‌های‌ انگلی‌   بیماری های مشترك بین انسان و حیوان محیط زندگی مشترك با حیوانات، بیماری های مشترك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات