دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

شيمي در قرآن

شيمي در قرآن

دانلود تحقيق

 تحقيق شيمي در قرآن

 

 چكيده

 نکات برجسته تحقيق

 مقدمه

 متن اصلی تحقيق

 نمونه هایی از پژوهش های علمی قرآن در رابطه با علم شیمی

بارش باران

چرخه آب در طبیعت

مخلوط نشدن آب دو دریا

طبقات جو

جو، محافظی برای زمین

کمبود اکسیژن در بالای جو

وزش بادها

سوختن چوب و توليد آتش

آهن

رعد و برق

رنگهاي شيميايي در قرآن

خواص رنگ سبز

خواص رنگ قرمز

رنگ زرد

نتیجه گیری

مراجع

  

چکیده
هدف اصلى قرآن هدایت بشر به شاهراه خداپرستى با مبانى عقلى است . خداوند در آیات متعددی بشر را به پیروى از عقل دعوت مى کند و در تعدادى آیات نیز از علم حمایت می کند. بر اساس آیه شریفه )سوره عنكبوت – آیه ۲۰ (قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ “بگو در زمین بگردید و بنگرید آفرینش را چگونه آغاز کرد “. [۱] این تحقیق نشان مى دهد در جهان علم، از جمله علم شیمی‌، خواص و صفات مواد و اجرام ، شناخته شده ، نه ذات و جوهر آن‌ها. علوم برای تكمیل خود باید اعتقاد به خدا را جزء اصل های مسلم خود بشمارند . [۲] توجه به ارزش ها در علم و همچنین پروراندن ارزش هاى مناسب در آموزش اهمّیّت فراوانى دارد به بیان دیگر به وجود حضرت آفریدگار با عقل ناقص بشرى نمى‌توان پى برد بلكه باید به مدد قوه شهود به وجود مدبرى عظیم معتقد شد.
كلمات كلیدی: قرآن ، شیمی ، عقل، علم

شيمي در قرآن

نکات برجسته تحقيق
• قرآن پژوهان اسلامی و حتی غیراسلامی در تحقیقات خود به شرح و تطبیق آیات با یافته های علمی معاصر پرداخته اند و به سلسله اعجازهای این کتاب در ابعاد مختلف پی برده اند.
• علم شیمی از آن جائی که به ماده و اسرار آن توجه دارد ، می تواند درنظام علت ومعلولی راهنمایی برای طی مسیر حقیقی کمال انسانی و شناخت قدرت لایزال آفریننده این مواد و بوجود آورنده قوانین بسیار دقیق وزیبای حاکم بردنیای ماده باشد.
• دراین تحقيق ازنظر اعتقادی و ایمانى به شیمى نگاه شده است. این علم همانند علوم دیگر اعتقاد به تصادف را متزلزل مى سازد واعتقاد به مبدأهستى را غیر قابل انكارمى داند. بر این باوریم که با یادآوری گستردگی و صحت علمی قرآن، نسل نوجوان و جوان بیشتر با عمق علمی قرآن آشنا شود.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: ۲۲

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق شيمي در قرآن محصول را خريداري و دانلود نمائيد.

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
125_606356_2301.zip72.5k

تميز و پاكيزه نگه داشتن محيط زيست

تميز و پاكيزه نگه داشتن محيط زيست دانلود تحقیق تميز و پاكيزه نگه داشتن محيط زيست   آب سالم به دنبال هواي سالم پيشرفت چشمگير قوانين متعدد روز ملي بهداشت محيط كوهي از زباله بهداشت محيط در ايران نيازمند ياري همگان   تميز و پاكيزه نگه داشتن محيط زيست بسياري از ما توجهي به وضعيت محيط اطراف خود نداريم. در حالي كه محيط اطراف بيشترين تاثيرات را روي بدن ما مي‌گذارد و بي‌توجهي ما چيزي از تاثيرگذاري آن كم نمي‌كند. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات