دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

گزارش کارآموزی اداره پست مرکزی

گزارش کارآموزی اداره پست مرکزی

دانلود گزارش كارآموزي

کارآموزی اداره پست مرکزی

 

فهرست مطالب:

مقدمه

اهمیت پست

پیشینه

خدمات و اهداف اداره

قانون تشكيل شركت پست جمهوري اسلامي ايران

پست استان خوزستان

حسابداری اداره پست

طرح مقدماتي مكانيزاسيون پست مالي

پیشنهادات

منابع

 

مقدمه

قدیمی ترین سند مربوط به پست یک ورق پاپیروس است که در سال ۲۵۵ قبل از میلاد مسیح در مصر کشف شده ، اما قدیمی ترین سرویس پست در ایران بوسیله کورش کبیر در ۵۳۰ سال قبل از میلاد مسیح ایجاد شده است . این سیستم پستی به صورت ایستگاهی عمل می کرده و در اختیار دولت بوده . هرودت مورخ یونان باستان این سیستم را به این شکل شرح می دهد :

هیچ روشی سریعتر از طریق ارسال پیامها که توسط پارسیان کشف شده بود وجود نداشت و ان بدین صورت بوده که پارسیان ایستگاه های مختلفی را در نظر گرفته ودر ان افراد سوار کار با اسب منتظر رسیدن پیام بودند و فواصل ایستگاهها را طوری در نظر گرفته بودندکه از نظر زمانی فاصله انها یک روز با یکدیکر فاصله داشتند ضمنا ایستگاهای مخصوصی برای مواقع برف و باران و سرما به منظور ارسال پیام در نظر گرفته شده بود و این پیامها با حداکثر سرعت ممکن انجام پذیرفته است او میگوید نه برف نه سرما نه باران نه تاریکی شب مانع ارسال پیام نمی گردید او.لین پیک وارده پیام و بسته ها را تحویل دومین نفر میداد که او نیز بطریق اولی تحویل سوارکار مینمود و کار ادامه می یافت تا اینکه پیامها به مقصد میرسیدند و در زبان پارسی باستان این روند تکرار یا رلیها به عنوان انکاریون شناخته می شد .

این سیستم در زمان وزارت امیرکبیر به صورت یک اداره منظم برای عموم در آمد و اداره آن به میرزا شفیع خان چاپارچی واگذار شد . در سال ۱۲۹۰ در پی سفر ناصرالدین شاه به اروپا ، شخصی به نام گوستاوریه از کشور اطریش به ایران آمد و اولین نظام نامه پست ایران را تهیه کرد . با کوشش گوستاوریه در سال ۱۸۷۷ میلادی ایران به اتحادیه جهانی پست ملحق شد . اداره پست در سال ۱۲۹۷ به وزارت پست تغییر نام پیدا کرد .

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: ۳۸

 

لطفاً براي مشاهده متن كامل گزارش کارآموزی اداره پست مرکزی محصول را خريداري و دانلود نمائيد.

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
132_606772_6709.zip80.5k

پرفروش ترین محصولات