دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

محدوده‌هاي شهري

محدوده‌هاي شهري

دانلود تحقيق

محدوده‌هاي شهري

 

 

مقدمه

تعاریف و سوابق محدوده و حریم شهری

نحوه تعیین محدوده و حریم شهر

حریم و بستر رود و رودخانه

حریم قنوات

حریم دریاچه پشت سدها، سواحل و تالاب ها

حریم خطوط انتقال برق

حریم خطوط انتقال گاز

حرایم مربوط به میراث فرهنگی

حرایم مربوط به راه

منابع و ماخذ

 

دانلود تحقيق محدوده‌هاي شهري

 محدوده‌هاي شهري

محدوده‌هاي شهري

مقدمه

     مدیریت حریم ها و محدوده های شهری و در نظر گرفتن ابعاد مختلف آن در برنامه ریزی شهری و هدایت و کنترل توسعه شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حریم به زبان ساده محدوده پیرامونی یک پدیده (اعم از طبیعی یا انسان ساخت، واقعی یا انتزاعی) است که به منظور حفاظت از آن پدیده یا حفظ پدیده های پیرامونی آن درنظر گرفته می شود.

      به طورکلی مباحث مربوط به حریم را می توان در دو بخش مورد بررسی قرار داد. اول حرایم و محدوده های مربوط به شهر و سایر سکونتگاه های انسانی و دوم حرایم مربوط به تاسیسات و تجهیزات شهری و یا عوارض طبیعی. نوع تعیین و نحوه برخورد با حرایم در گونه فوق نیز متفاوت است. بدین معنی که در تعیین حرایم و محدوده شهر در نظر گرفتن طرح های فرادست، موقعیت جغرافیایی شهر، عوارض طبیعی پیرامون شهر و… مدنظر قرار می گیرد. در حالی که در تعیین حریم تاسیسات و تجهیزات و راه ها؛ از مجموعه ای از اصول فنی و استانداردهای ملی و بین المللی تبعیت می شود که معمولاً برای افزایش ایمنی زیستی و یا کارایی مربوط به آن تجهیزات تعیین می شود.

 

تعاریف و سوابق محدوده و حریم شهری

تاکنون قوانین و مراجع مختلف، تعاریف متفاوتی از محدوده و حریم شهرها ارایه کرده اند. اولین قانونی که حوزه و محدوده ای برای فعالیت شهرداری تعیین کرده است، قانون شهرداری مصوب ۱۱/۴/۱۳۳۴ است.

     ماده۲ این قانون حوزه فعالیت شهرداری را در محدوده ای تعریف می کند که به وسیله انجمن شهر تعیین شده و پس از موافقت شورای شهرستان و با تصویب وزارت کشور قابل اجرا است.

     در ماده ۵۶ همین قانون (الحاقیه مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۴۵) به حدود مصوب شهر اشاره شده است. و شهرداری را از ایجاد تعهد و توزیع آب و برق و سایر تاسیسات شهری در خارج از حدود مصوب شهر منع می کند.

     ماده ۹۹ قانون شهرداری، شهرداری ها را مکلف می نماید اقداماتی را در مورد حریم شهر انجام دهند. اولین و مهمترین اقدام تعیین حدود حریم و تهیه نقشه جامع شهرسازی با توجه به توسعه احتمالی شهر است. این حریم توسط شهرداری تهیه و پس از تصویب انجمن شهر و تائید وزارت کشور برای اطلاع عموم آگهی و به اجرا گذاشته خواهد شد.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: ۱۴

 

لطفاً براي مشاهده تحقيق محدوده‌هاي شهري محصول را خريداري و دانلود نمائيد.

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
139_607360_4766.zip516.1k

لايه اوزون

لايه اوزون دانلود تحقيق لايه اوزون عناوين: چكيده مقدمه لایه اوزون حفره لايه اوزون ساختمان و فرمول گسترده اوزون سن لايه اوزون لايه اوزون چگونه تشكيل شده است منشأ توليد اوزون غلظت مجاز ازون ازون چگونه عمل میکند‌؟ نقش اوزون در ضد عفونی آب طرح تصفیه آب به روش اوزون در ایران تخریب لایه اوزون پيامدهاي تخريب لايه اوزون كودكان بيشترين آسيب را از تخريب لايه اوزون متحمل مي شوند چه کارخانه‌هایى بر روى اوزون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

كاربرد انواع پلاستيك، ويژگي‌ها، ميزان توليد ساليانه و كد بازگرداني آنها

كاربرد انواع پلاستيك، ويژگي‌ها، ميزان توليد ساليانه و كد بازگرداني آنها دانلود تحقيق كاربرد انواع پلاستيك، ويژگي‌ها، ميزان توليد ساليانه و كد بازگرداني آنها   مقدمه  جنس پلاستیک از چیست؟ کاربردهای پلاستیک تاریخچه پلاستیک ویژگیهای مواد پلاستیکی ویژگی سلولز و نیترات سلولز ویژگی استات سلولز اولین پلاستیک سنتزی فنوپلاستها آمینوپلاست ها ترموپلاست ها میزان تولید کد باز گردانی     دانلود تحقيق كاربرد انواع پلاستيك، ويژگي‌ها، ميزان توليد ساليا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

بهداشت رواني

بهداشت رواني دانلود تحقيق بهداشت رواني   فهرست: تشكر و قدرداني چكيده مقدمه معني و مفهوم بهداشت رواني ضرورت بهداشت رواني مشخصه‌هاي بهداشت رواني و شخصيت سالم اصول كلي براي بالا بردن اعتماد به نفس چگونه به بهداشت رواني خود كمك كنيم نتيجه گيري و ارائه راه حل ها منابع بهداشت رواني   چكيده هدف اصلي بهداشت رواني، پيش گيري از وقوع ناراحتي‌ها و اختلالهاي جزئي رفتار است و ارتقاي سلامت، بهترين شكل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

بازيافت زباله و زباله‌هاي الكترونيكي

بازيافت زباله و زباله‌هاي الكترونيكي دانلود تحقيق بازيافت زباله و زباله هاي الكترونيكي   بازيافت زباله نمادها و کدهای بازیافت مواد انواع زباله‌ها  ظرف‌ها/ بسته‌بندي  كالاهای مصرفی بدون دوام  كالاهای مصرفی بادوام  زباله‌های خیاطي دفع زباله‌ها زباله‌هاي الكترونيكي انواع ضايعات الكترونيكي در رايانه ضايعات الكترونيكي مشكلي بحراني است ضايعات الكترونيكي در هند ضايعات الكترونيكي در اير ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات