دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

نقش زنان در دفاع مقدس

نقش زنان در دفاع مقدس

 

 

دانلود تحقيق

نقش زنان در دفاع مقدس

 

 

مقدمه

حضور زنان در میدان نبرد

پرستاری و امداد رسانی به مجروحین

شرکت مستقیم در عملیات‏ها

عکاسی و خبرنگاری جنگ

تداركات و پشتيباني رزمندگان

نقشهاي تربيتي و عاطفي

اسارت در جنگ

شهامت بانوان در عرصه دفاع مقدس

منابع

 

مقدمه

از جمله وظایفی که به دلیل توانائی های جسمی و بدنی به مردان واگذار شده، مسئله جنگ و مبارزه است. امّا مردان هرگز نمی توانند از عهده ی این وظیفه برآیند، مگر این که زنان شجاع و قهرمان پرور در کنار خود داشته باشند و این سخن امام خمینی(ره) بسیار به جاست که:

«قرآن کریم انسان ساز است و زن ها نیز انسان ساز، وظیفه ی زن ها انسان سازی است. اگر زن های انسان ساز، از ملّت گرفته بشود، ملّت ها به شکست و انحطاط مبدّل خواهند شد، شکست خواهند خورد، منحط خواهند شد.»

تاریخ اسلام و ایران سرشار از سلحشوری و شور ناب زن مسلمان است. رشادت های بانوان مسلمان در تمام برهه های تاریخ از جمله در جریان مشروطه ایران و کشته شدن بانوان در لباس مردانه و تا عصر انقلاب اسلامی که داستان دگر است بر کسی پوشیده نیست.

کم نبودند بانوانی که با همرزمی با همسران دلیرشان آماج تروریستی منافقان و منحرفان قرار گرفتند و گل های سرخ زخم های شهادت را بر سینه نشاندند. کم نبودند زنانی که در میان مردم شهر بی سنگر به مبارزه ادامه می دادند و شهر خود را برای یافتن جانپناهی ترک نکردند و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره ی خون مقدس شان در پیمان با رهبرشان ایستادگی کردند و مصداق «من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا اله علیه فمنهم من قضی نخبه و منهم من ینتظر» شدند.

زنانی که سربند سرخ «رهسپاریم تا شهادت» را بر پیشانی نورانی فرزند، برادر و همسر خود می بستند و در حضور آنان در جبهه ها، وظایف مرد زندگی را در خانواده به دوش کشیدند تا مردان شان با فراغت در دفاع از اسلام و ایران بکوشند.زنانی که در طول اسارت همسر خود درس آزادگی به مردان دادند. دخترانی که در عنفوان جوانی با وجود جمال و کمال،عشق، عفت و ایثار را در کنار جانبازان با صبوری آمیختند و شربتی گواراتر از شهادت را تجربه کردند.

در طول ۸ سال دفاع مقدس قهرمانانه ملت ایران، زنان شجاع و فداکار دوشادوش مردان به دفاع پرداختندآنان دست به کارهایی زدند که هیچ کس انتظارش را نداشت و شجاعت هایی از خود نشان دادند که دوست و دشمن را متحیر کرد. زنان هشت سال دفاع مقدس ابتدا به خود و سپس به دیگران ثابت کردند که زنان مسلمان ایران زمین صاحب توانایی‌های بی شماری است که در صورت تجلی، معرف و اثبات کننده‌ی جایگاه زنان ایرانی در موفقیت های مختلف برای همیشه ی تاریخ است.

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: ۱۰

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق نقش زنان در دفاع مقدس محصول را خريداري نمائيد…

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
146_607531_4160.zip2.9 MB

پرفروش ترین محصولات