دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

مطالبه مهريه

مطالبه مهريه

 

دانلود تحقيق

مطالبه مهريه

 

مبحث اول: مباني مطالبه مهريه از اجراي ثبت

مبحث دوم: محاسن مطالبه از طريق اجراي ثبت

مبحث سوم: مطالبه مهريه به طور همزمان از دادگاه و اجراي ثبت

مبحث پنجم: مرجع صالح درخواست صدور اجرائيه

مبحث ششم: شرايط صدور اجرائيه

الف- مطالبه مهريه به موجب سند رسمي باشد

ب- منجز بودن مهريه و تعهدات

ج- مهريه و اجراي تعهد موجل نباشد

د- تقاضاي كتبي زوجه

مبحث هفتم: مطالبه مهريه توسط وكيل زوجه

مبحث هشتم: تكاليف سردفتر

الف- تكاليف مربوط به صدور اجرائيه

ب – تكاليف جانبي سردفتر

مبحث نهم: ابلاغ اجرائيه

مبحث دهم: محاسبه مهريه به نرخ روز

مبحث يازدهم: تكاليف مامور اجراي ثبت

الف – ثبت اجرائیه و تشکیل پرونده

‏ب – بازداشت اموال زوج

‏ج-عدم تعقیب عملیات اجرائی درصورت اعطای نیابت

‏د – استیغای مورد ضمانت

‏و- تحویل یک نسخه از صورت اموال به حافظ و زوجین

‏ز- موارد رد مأمور اجرا

مبحث دوازدهم: حقوق و وظائف زوج

‏الف- قبل از صدور اجرائیه

‏ب – بعد ازصدور اجرائیه

 

مبحث اول: مباني مطالبه مهريه از اجراي ثبت

مطابق ماده ۹۲ قانون ثبت مدلول كليه اسناد رسمي راجع به ديون و ساير اموال منقول بدون احتياج حكمي از محاكم عدليه لازم‌الاجراست.

اسنادي كه در ادارة ثبت و املاك و يا دفاتر اسناد رسمي يا در نزد ساير مأمورين رسمي در حدود صلاحيت آنها بر طبق مقررات قانوني تنظيم شده باشند رسمي است (ماده ۱۲۸۷ قانون مدني).

منظور از مأمور رسمي كسي است كه از طرف مقامات صلاحيتدار كشور براي تنظيم سند رسمي معين شده باشد، خواه مستخدم دولت باشد يا غير مستخدم، مانند سران دفاتر اسناد رسمي (امامي، سيدحسن، حقوق مدني، جلد ۱، ص ۷۶) و سران دفاتر ازدواج و طلاق.

بند الف ماده ۱ آئين‌نامه اجرايي مفاد اسنادرسمي لازم‌الاجرا در مقام تعريف سند لازم‌الاجرا مي‌گويد: «سند رسمي يا عادي كه بدون صدور حكم از دادگاه قابل صدور اجرائيه براي مدلول سند باشد مانند سند رسمي طلب و چك».

ماده ۱۵ نظامنامه دفتر ثبت ازدواج و طلاق مصوب مهرماه ۱۳۱۰ در اين خصوص آورده: «اوراق عقد و طلاقي كه مطابق مقررات اين نظامنامه به ثبت برسد سند رسمي بوده و تمام محتويات و امضاهاي مندرجه در آن معتبر خواهد بود مگر اينكه مجعوليت آن ثابت شود.  در مورد مهريه سند رسمي ازدواج بدون احتياج حكمي از محاكم عدليه لازم‌الاجرا به تقاضاي زوجه يا قائم مقام قانوني او صادر خواهد شد».

 

نوع فايل: word (قابل ويرايش)

تعداد صفحات: ۲۷

لطفاً براي مشاهده متن كامل تحقيق مطالبه مهريه محصول را خريداري نمائيد….

تشكر از خريدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
157_607809_8986.zip73.4k

دادگاه‌هاي انگلستان

دادگاه‌هاي انگلستان   دانلود تحقيق دادگاه‌هاي انگلستان   تاريخچه‌ی حقوق کشور انگلستان آنگلو ساكسون تشكيل كامن لا دادگاهها در انگلستان به دو شاخه کیفری و حقوقی تقسیم می شوند دادگاه‌هاي كيفري دادگاه صلح يا مجستريت(magistrates) صلاحيت و نحوه رسيدگي در دادگاه صلح دادگاه شاهي (crown court) صلاحيت و نحوه رسيدگي در دادگاه شاهي دادگاه كيفري تجديدنظر مجلس اعيان دادگاه‌هاي حقوقي دادگاه بخش (The c ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

اهميت قانون و رابطه‌ي آن با حقوق شهروندي

اهميت قانون و رابطه‌ي آن با حقوق شهروندي دانلود تحقيق اهميت قانون و رابطه‌ي آن با حقوق شهروندي   مقدمه قانون و اهمیّت آن قانون و حقوق شهروندي اول ـ حقوق برای همه دوم ـ حقوق برای ایرانیان نتیجه گیری   مقدمه قانون در اصل از کانون اخذ شده ، و در ابتدا برای ابزار و وسایلی که جهت تنظیم سطور و خطوط به کار رفته ، وضع شده بود اما بعداً توسعه مفهومی یافته و برای کلیه قواعد و قوانین مورد نیاز و ضرورت جامعه به کار رفته شد تا جایی ک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

اجاره به شرط تمليك

اجاره به شرط تمليك دانلود تحقيق اجاره به شرط تمليك     مقدمه انواع اجاره به شرط تملیک اشارات مهم 1) تقسیم بندی اول 2) تقسیم بندی دوم ● نظریه بیع بودن اجاره بشرط تملیک نظريات مختلف در باب ماهيت حقوقي اجاره بشرط تمليك‌  نتيجه‌گيري‌ منابع اجاره به شرط تمليك مقدمه‌ در مورد سابقه تاریخی اجاره بشرط تملیک در حقوق ایران اطلاعات خاصی در دست نیست ولی ظاهرا ورود این روش به نظام حقوقی و قانون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات