دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

بررسی قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر

بررسی قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر

بررسی قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر

 

بررسی اجمالی پیشینه منازعات بر سر اروندرود

اشغال عراق و اروندرود

رژیم حقوقی حاکم بر اروندرود

 

بررسی قرارداد 1975 الجزایربررسی قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر

 

چکیده:

اظهارات تعجب بر انگیز جلال طالبانی رئیس‌جمهور عراق در مورد بی‌اعتباری قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر و لزوم بازنگری در رژیم حقوقی اروندرود، آب در آسیاب تحلیل‌هایی می‌ریزد که قائل‌اند ایران و عراق، فارغ از نوع رژیم حاکم بر آن‌ها، همواره دشمن باقی خواهند ماند. گفته‌های طالبانی منجر به بروز واکنش شدید در میان تمامی محافل علمی و ژورنالیستی شد به لحاظ حقوق بین‌الملل فاقد وجاهت است که در اینجا به‌صورت خلاصه به آن می‌پردازیم.

بررسی اجمالی پیشینه منازعات بر سر اروندرود:

اختلافات بر سر حق حاکمیت بر اروندرود، پیشینه‌ای دراز دارد و همواره یکی از کانون‌های کشمکش قدرت میان کشورهای منطقه بوده است. بررسی تاریخی منازعات بر سر اروندرود نشان می‌دهد که کشمکش بر سر اروندرود سه دوره را به خود دیده است:

۱. دوره رقابت میان امپراتوری‌های منطقه: طرف‌های مناقشه در این دوره، سلسله‌های صفویه، افشار و زندیه و قاجاریه از یک‌سو و عثمانی‌ها از سوی دیگر بودند. مهم‌ترین پیمان مرزی در این دوره، معاهده ارض روم در سال ۱۸۴۷ میان پادشاهی قاجاریه و عثمانی‌ها بود. اما این عهدنامه‌ رژیم حقوقی حاکم بر اروندرود را به‌صراحت بیان نکرده بود. تعیین خطوط مرزی در این دوره بیش‌تر بر اساس قلمرو قبایل و وفاداری‌های قبیله‌ای صورت ‌گرفت.

۲. دوره نفوذ استعمارگران: در این دوره، که با حضور و نفوذ قدرت‌های بیگانه و نقش تعیین‌کننده آن‌ها درزمینهٔ ترسیم‌ خطوط مرزی مقارن می‌باشد، نقاط ثابت جغرافیایی، به‌عنوان مبنای تعیین خطوط مرزی به کار گرفته شد؛ این شیوه، درست در نقطه مقابل رهیافت دوره قبل قرار می‌گرفت. در این دوره به دنبال فروپاشی عثمانی و برقراری نظام قیمومیت در عراق و البته نفوذ بیش‌تر انگلیس در هیئت حاکمه ایران، نقش استعمار انگلیس بیش‌ازپیش برجسته‌تر گردید. در این دوره پروتکل ۱۹۱۳ به امضای طرفین (ایران و عثمانی( رسید و درواقع به‌نوعی به ایران تحمیل گردید. اما در سال ۱۹۳۷ نیز قراردادی میان ایران و عراق منعقد گردید که درواقع پروتکل ۱۹۱۳ را تأیید می‌کرد. پروتکل ۱۹۱۳ تمامی اروندرود را به جزء قسمت کوچکی در مقابل خرمشهر به دولت عثمانی واگذار نموده بود.

 

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: ۶

 

لطفاً برای مشاهده متن کامل تحقیق بررسی قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر محصول را خریداری و دانلود نمائید

تشکر از خریدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
294_755439_6883.zip92k

بررسي علل رجحان داوري براي حل اختلافات تجاري بین‌المللی

بررسي علل رجحان داوري براي حل اختلافات تجاري بین‌المللی بررسی علل رجحان داوری برای حل اختلافات تجاری بین‌المللی   فهرست مطالب: مقدمه دادرسی قضایی داوری بهتر است یا دادرسی قضایی؟ بررسی قواعد داوری و قواعد سازش اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) اجرای آراء داوری در نظام‌های حقوق ملی روش‌های ارتقای کیفیت داوری   بررسی علل رجحان داوری برای حل اختلافات تجاری بین‌المللی   مقدمه اصولاً برای حل‌وفصل اختلافات تجاری را ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

صلاحیت قضایی مراجع بین‌المللی غیرمسلمان

صلاحیت قضایی مراجع بین‌المللی غیرمسلمان صلاحیت قضایی مراجع بین‌المللی غیرمسلمان   فهرست مطالب: مقدمه ۱.    تبیین موضوع بحث ۲.    پیشینه قضاوت ۳.    ضرورت قضاوت ۴.     قضاوت از نگاه اسلام ۵.     قضاوت در روابط بین‌الملل ۶.     وضعیت جدید بین‌المللی ۷.    مراجع بین‌المللی غیر مسلمان ۸.   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان
پرفروش ترین محصولات