دانلود کتاب تحقیق نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان گزارش کارآموزی پروژه مقاله پاورپوینت پایان نامه
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروش انواع تحقیق مقاله پروژه گزارش کارآموزی پاورپوينت پایان نامه نمونه سوالات دانشگاه و دبیرستان .... با تشكر از خريدتان..... در صورتی که ایمیل ندارین از ایمیل cafenet.zanjan@gmail.com استفاده نمائید.با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

نگاهي به رابطه بازار پول، كالا و كار در ايران

نگاهي به رابطه بازار پول، كالا و كار در ايران

نگاهی به رابطه بازار پول، کالا و کار در ایران

 

خدمات بازار پول به بازار کالا و کار

خدمات بازار پول به بازار واقعی از طریق نهادها و مؤسسات پولی

خدمات بازار پول به بازار کالا و کار (بازار واقعی) ازطریق سیاست های پولی

خدمات بازار کالا و کار به بازار پول

 

در این مقاله ابتدا معرفی اجمالی از این بازارها به عمل می‌آید، سپس کلیاتی از روابط این بازارها و نوع خدماتی که این بازارها به هم ارائه می‌دهند، مطرح می‌شود و در پایان به بررسی روابط این بازارها در ایران پرداخته می‌شود.

اقتصاد مبتنی بر نظام بازار نظام بازار آزاد قائل به بازارهای چهارگانه کالا، پول و سرمایه می‌باشد. این بازارها در حالت کلی در دو بخش واقعی و مالی دسته‌بندی می‌شوند. در بخش واقعی بازارهای پول و سرمایه قرار می‌گیرند.

در بخش واقعی که عمده‌ترین بخش اقتصاد می‌باشد، امور مربوط به مصرف، سرمایه‌گذاری واقعی تولید، توزیع، فروش، صادرات، واردات و… صورت می‌گیرد و در بخش مالی نیز امور مربوط به پس‌انداز و تأمین و تخصیص منابع مالی در کوتاه‌مدت و بلندمدت صورت می‌گیرد. این بخش (مالی) با فراهم آوردن امکان مبادلات و امکان تأمین مالی موجب تکمیل عملیات بخش واقعی می‌گردد. در مقابل بخش واقعی نیز با سازوکارهایی خاص (که ذکر خواهد شد) زمینه را برای رونق‌بخش مالی و اقتصاد فراهم می‌کند. ازاین‌رو گفته می‌شود که این دو بخش اقتصاد، مکمل هم هستند و بدون آن‌ها اقتصاد معنی ندارد.

بازار پول، بخش مهمی از بازار مالی هر اقتصادی به شمار می‌رود و حتی در برخی از کشورها به‌ویژه کشورهای درحال‌توسعه بیشترین سهم از بازار مالی آن کشورها را دارا می‌باشد.

این بازار از دیدگاه اقتصاددانانی مثل کینز، ویکسل و میردال خیلی بااهمیت تلقی می‌شود، آنان بر این اعتقادند که بازار پول با در دست داشتن «پول» که در مقاصد معادلاتی، احتیاطی و سفته‌بازی مورداستفاده قرار می‌گیرد، همیشه مورد تقاضای مردم بوده است. ازاین‌رو آنان اذعان می‌کنند که این بازار که بازاری کوتاه‌مدت است، نسبت به بازار سرمایه (که بازار بلندمدت است) تأثیر شگرفی بر نرخ بهره (مهم‌ترین متغیر اقتصادی) و وضعیت عرضه محصولات بخش واقعی می‌گذارد.

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: ۶

 

لطفاً برای مشاهده متن کامل تحقیق نگاهی به رابطه بازار پول، کالا و کار در ایران محصول را خریداری و دانلود نمائید

لینک دانلود بعد از خرید محصول نمایش داده شده و به ایمیلتان ارسال می‌شود

تشکر از خریدتان


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
317_755701_3361.zip13.3k

پرفروش ترین محصولات